Települési hírek

Fonyód- Száműzték a vegyszert Magyarország legszebb konyhakertjéből Fonyódon

A kertben fellelhető gyógynövényekből készített locsolóvízzel védekeznek a különféle kártevők ellen.

Idén immár 13. alkalommal hirdették meg a Magyarország legszebb konyhakertje programot, amely az évek során, határon innen és túl is nagy népszerűségre tett szert. 2025-ig nyolc ország 868 településének mintegy 230 ezer kertművelője csatlakozott a kezdeményezéshez, és eddig összesen 428 kert nyerte el a Magyarország legszebb konyhakertje díjat.

A közelmúltban Karcagon adták át az elismeréseket, melyen a fonyódi Csehákné Bogár Ibolya és Csehák István kertje elnyerte „A legszebb konyhakertek” országos díjat normál kategóriában, amely a lakóingatlannál kialakított, 50 négyzetméter feletti kertek elismerése. A házaspár 957 pályázó közül nyerte el a rangos díjat.

A házaspár kilenc éve él Fonyódon, de egész életüket végigkísérte a kertgondozás.

A gondosan megművelt fonyódi konyhakert nemcsak változatosságával, hanem a természetes módszerekkel elért harmóniájával is kiemelkedett kategóriájában, igazi példát mutatva a tudatos, szeretetteljes kertgondozásra, írta a Sonline.

Az idei évben a pályázat kiemelt témája a védőnövények voltak. Összesen 32 ilyen fajta növény van jelen a kertünkben, amelyek különböző védelmet biztosítanak a kertnek. A ciprusfák, bokrok például árnyék és szélvédelmet látnak el, amelyek a nyári meleg időben különösen hasznosak az égéssel szemben, de például a csalán a levéltetvek ellen rendkívül jól működött nálunk

– mondta a portálnak a feleség.

Csehákék már a tavalyi évben és idén sem használtak semmilyen vegyszert a növények gondozás során. Szimplán a kertben fellelhető gyógynövényekből készített locsolóvízzel védekeznek a különféle kártevők ellen.

Szeretik a szépet és a jót, így számos gyönyörű növény mellett vannak dísznövényeik is, ugyanakkor nagyszerűek a telek adottságai.

Erdős területünk van, ráadásul egy emelkedő alján, így gazdag a vízellátás a földünkön. Ezen kívül a rengeteg madárnak köszönhetően, számos vadnövény és gomba jelent meg a kertünkben, amelyek értékes kincsnek számítanak

– említette Csehákné Bogár Ibolya.

Képgalériánkban bepillanthatunk Magyarország 2025-ös legszebb konyhakertjébe.

Korábban bemutattuk az ország egyik legszebb balkonját, és a szintén díjat nyert, 28 debreceni lakos által gondozott Vénkerti Közösségi Kertet is. Írtunk arról, hogy gazdag terméssel és páratlan szépséggel hálálja meg a gondoskodást Dabas legszebb konyhakertje.

Forrás:https://sokszinuvidek.24.hu/kertunk-portank/2025/11/11/vegyszermentes-magyarorszag-legszebb-konyhakertje-2025/

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük