Hetedik éve díjazzák „A legszebb konyhakertek” országos program legkiválóbbjait. Az egyre szélesedő versengés arra is rámutat, hogy a lényeg talán nem is a termés, a leszedett gyümölcs, vagy a földből kihúzott zöldség, hanem az odavezető út. A kert a rendszeres munka, az odafigyelő törődés által lesz tulajdonosának féltett kincse – mondta a miniszterhelyettes.

Farkas Sándor megfogalmazása szerint megcsodálhatjuk a japánkerteket, ellátogathatunk botanikus kertekbe, vágyakozva nézhetjük a díszkerteket, de mégis a legszebb, a szívünknek legkedvesebb az lesz, ami otthon van, ami a miénk. Lehet az a balkonon, vagy a ház végében, állhat néhány cserépnyi palántából, vagy terebélyes fákból, az biztos, hogy féltő gonddal ápoljuk, és lelkesen örülünk minden egyes új hajtásnak. Ezen kívül megmutatja azt is, mennyivel finomabb a saját magunk által termelt zöldség és gyümölcs, milyen értékes és összetett a természet rendszere.

Kép letöltése

Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária

A miniszterhelyettes kitért arra is, hogy „A legszebb konyhakertek” program igazán nemes célt szolgál, mégpedig azt, hogy ezeket az érzéseket minél többen átéljék és egyre többen kedvet kapjanak saját kertjük megszépítésére. A program fontos küldetése az is, hogy minden generációt megszólítson. Az évek során ez a pályázati lehetőség nagyon sok kertművelőhöz eljutott. Ezért is fontos, hogy a kezdeményezést az Agrárminisztérium évek óta figyelemmel kíséri és támogatja, tiszteletben tartva annak alulról építkező jellegét – fogalmazott Farkas Sándor.

Kép letöltése

Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária

Kovács Szilvia, „A legszebb konyhakertek” ötletgazdája, Karcag alpolgármestere elmondta: a 2012-ben életre hívott program mára országos méretűvé duzzadt. Ebben az évben 378 településről közel 2500-an neveztek. Közülük a zsűri 45 kertet talált országos elismerésre méltónak. Tulajdonosaik a 79. OMÉK alkalmából vehették át díjaikat.

(AM Sajtóiroda)